Berge engasjert av NHF – Elverum

Berge engasjert av NHF

Christian Berge er engasjert som landslagssjef for det norske herrelandslaget frem til kampene mot Østerrike i juni. Jobben skal kombineres med jobben i EHH.

Det har den siste uken vært forhandlinger mellom NHF og EHH for å sikre en god løsning for begge parter. En prosess EHH er veldig fornøyde med.

– Det har vært en veldig god dialog mellom oss og NHF. Vi føler vi har fått en god avtale for klubben og at den sikrer det sportslige i den viktige avslutningen på årets sesong, sier daglig leder Jostein Borkhus.

Berge skal kombinere de to jobbene frem til kvalifiseringskampene mot Østerrike i juni. Det har vært viktig for Elverum å få på plass en avtale som ikke påvirker klubbens egne gulljakt nå i avslutningen av sesongen.

Se videointervju med Berge på EHH-TV.

– Christian Berge er med videre og sammen men klubbens øvrige håndballprofiler står vi sterkt inn mot serieavslutningen, avslutter Borkhus.

EHH vil ikke kommentere ytterligere på avtalens innhold.

Foto: Østlendingen