Onsdag kaster Egypt igang VM på hjemmebane mot Chile. Da går startskuddet for tre spennende håndballuker for alle oss som elsker å se denne idretten!

Det er TV3, V4 og Viaplay som sender VM fra Egypt. NENT group som de også er kjent som er klare for å gi deg time etter time med håndball, oppvarming og oppsummering.

For deg som er skikkelig håndballfrelst kan det være lurt å foreberede seg, med VIAPLAY appen på mobilen/nettbrettet kan du se alle kampene uansett hvor du er.

KLIKK HER OG TIPP VM-RESULTATENE!

Kampene til de norske gutta sendes selvfølgelig på TV3/V4! Det innledende gruppespillet sendes på TV3.

Men det er flere kjente fjes å følge i VM enn den Håndballgutta. Blant annet er Luc Abalo i aksjon for Frankrike i samme gruppe som Norge, men også Dominik Mathé og Ungarn skal spille VM. Det skal også etter planen målvakt Nicolas Robinson som også er å finne i Elverum Håndball til daglig, han spiller sitt første mesterskap med USA.

I Christian Berges tropp finner vi tre Elverumsspillere. Thomas Solstad, Simen Holand Pettersen og Alexandre Blonz, de spiller på det norske laget som utvilsomt jakter edelt metall i årets VM.

Her er oversikten over alle kamper i herrenes håndball-VM i Egypt.

Foreløpig sendeplan for håndball-VM. Videre kamper kommer vi tilbake til!

Onsdag 13/1:
18.00: Egypt-Chile (Viaplay og TV3)

Torsdag 14/1:
15.30: Hviterussland-Russland (Viaplay)
18.00: Østerrike-Sveits (Viaplay og TV3)
18.00: Slovenia-Sør-Korea (Viaplay)
18.00: Algerie-Marokko (Viaplay)
20.30: Norge-Frankrike (Viaplay og TV3)
20.30: Sverige-Nord Makedonia (Viaplay)
20.30: Portugal-Island (Viaplay)

Fredag 15/1:
15.30: Qatar-Angola (Viaplay)
18.00: Argentina-DR Kongo (Viaplay)
18.00: Kroatia-Japan (Viaplay)
18.00: Tyskland-Uruguay (Viaplay)
18.00: Spania-Brasil (Viaplay og TV3)
20.30: Danmark-Bahrain (Viaplay og TV3)
20.30: Tunisia-Polen (Viaplay)
20.30: Ungarn-Kapp Verde (Viaplay)

Lørdag 16/1:
15.30: Hviterussland-Sør-Korea (Viaplay)
18.00: Østerrike-Frankrike (Viaplay og TV3)
18.00: Marokko-Portugal (Viaplay)
18.00: Russland-Slovenia (Viaplay)
18.00: Egypt-Nord Makedonia (Viaplay)
20.30: Sveits-Norge (Viaplay og TV3)
20.30: Algerie-Island (Viaplay)
20.30: Chile-Sverige (Viaplay)

Søndag 17/1:
15.30: Qatar-Japan (Viaplay)
18.00: Kapp Verde-Tyskland (Viaplay)
18.00: Tunisia-Brasil (Viaplay)
18.00: Argentina-Bahrain (Viaplay)
18.00: Angola-Kroatia (Viaplay)
20.30: DR Kongo-Danmark (Viaplay og TV3)
20.30: Polen-Spania (Viaplay)
20.30: Ungarn-Uruguay (Viaplay)

Mandag 18/1:
15.30: Nord Makedonia-Chile (Viaplay)
15.30: Sør-Korea-Russland (Viaplay)
18.00: Sverige-Egypt (Viaplay)
18.00: Frankrike-Sveits (Viaplay og TV3)
18.00: Slovenia-Hviterussland (Viaplay)
18.00: Portugal-Algerie (Viaplay)
20.30: Norge-Østerrike (Viaplay og TV3)
20.30: Island-Marokko (Viaplay)

Tirsdag 19/1:
15.30: Japan-Angola (Viaplay)
18.00: Bahrain-DR Kongo (Viaplay)
18.00: Kroatia-Qatar (Viaplay og TV3)
18.00: Uruguay-Kapp Verde (Viaplay)
18.00: Spania-Tunisia (Viaplay)
20.30: Danmark-Argentina (Viaplay og TV3)
20.30: Brasil-Polen (Viaplay)
20.30: Tyskland-Ungarn (Viaplay)

Onsdag 20/1:

15.30: Sveits-Island (Viaplay og TV3)
15.30: Nord-Makedonia-Slovenia (Viaplay)
15.30: Chile-Sør-Korea (Viaplay)
18.00: Frankrike-Algerie (Viaplay)
18.00: Russland-Egypt (Viaplay og TV3)
18.00: Østerrike-Marokko (Viaplay)
20.30: Sverige-Hviterussland
20.30: Portugal-Norge (Viaplay og TV3)

Torsdag 21/1:

15.30: Uruguay-Polen (Viaplay)
15.30: Japan-Argentina (Viaplay)
18.00: Ungarn-Brasil (Viaplay og TV3)
18.00: Kroatia-Bahrain (Viaplay)
18.00: Angola-DR Kongo (Viaplay)
20.30: Spania-Tyskland (Viaplay)
20.30: Danmark-Qatar (Viaplay og TV3)

Fredag 22/1:

15.30: Sveits-Portugal (Viaplay og TV3)
15.30: Nord-Makedonia-Russland (Viaplay)
15.30: Marokko-Sør-Korea (Viaplay)
18.00: Island-Frankrike (Viaplay og TV3)
18.00: Egypt-Hviterussland (Viaplay)
18.00: Østerrike-Chile (Viaplay)
20.30: Slovenia-Sverige (Viaplay)
20.30: Norge-Algerie (Viaplay og TV3)

Lørdag 23/1:

15.30: Uruguay-Spania (Viaplay)
15.30: Qatar-Bahrain (Viaplay)
18.00: Polen-Ungarn (Viaplay og TV3)
18.00: Argentina-Kroatia (Viaplay)
18.00: Tunisia-DR Kongo (Viaplay)
20.30: Tyskland-Brasil (Viaplay)
20.30: Japan-Danmark (Viaplay og TV3)

Søndag 24/1:

15.30: Algerie-Sveits (Viaplay)
15.30: Hviterussland-Nord-Makedonia (Viaplay)
15.30: Marokko-Chile (Viaplay)
18.00: Island-Norge (Viaplay og TV3)
18.00: Slovenia-Egypt (Viaplay)
18.00: Sør-Korea-Østerrike (Viaplay)
20.30: Portugal-Frankrike (Viaplay og TV3)
20.30: Russland-Sverige (Viaplay)

Mandag 25/1:

15.30: Brasil-Uruguay (Viaplay)
15.30: Bahrain-Japan (Viaplay)
18.00: Spania-Ungarn (Viaplay og TV3)
18.00: Argentina-Qatar (Viaplay)
18.00: Tunisia-Angola (Viaplay)
20.30: Polen-Tyskland (Viaplay)
20.30: Danmark-Kroatia (Viaplay og TV3)